Trumpa pamokėlė

Stone's throw away
Kai dvi vietas vieną nuo kitos skiria nedidelis atstumas, anglai naudoja žaismingą posakį – a stone's throw (away). Pažodžiui – tokiu atstumu, kiek gali akmenį numesti.
Pavyzdys:
-Burke found a job and rented a flat a stone's throw away from his office.
-Berkas susirado darbą ir išsinuomojo butą visai netoli savo kontoros.

Daugiau trumpų pamokėlių

Testo klausimas

She called me ____ midnight.
on
in
at

Kodėl gramatika tokia nuobodi ir ką siūlome su tuo daryti

2014-01-14

Pripažinkime – mokytis bet kokios kalbos (net ir gimtosios) gramatikos yra baisiai nuobodu. Taisyklės, lentelės, išimtys – visa tai dažniausiai susiveda į aklą ir sausą kalimą. Bet ne viskas taip blogai – yra ir įdomesnių būdų išmokti kalbos.

Pradėkime nuo fundamentalių priežasčių – KODĖL gramatika tokia nuobodi.

1. Banalu – ji neįdomi
Žmonės yra tokie padarai, kurie su pasimėgavimu daro tik tai, kas patinka ir įdomu. Priešingu atveju gaunasi darbas per prievartą, nes “reikia”. Gramatikos mokymasis yra puikiausias to pavyzdys – taip, kaip ji pateikiama mokykloje, niekaip negali sudominti.

2. Ji neneša naudos
Dar viena priežastis, kodėl kažką darome – jei tai akivaizdžiai neša naudą. O kas mums iš to, kad žinosime, kokia galūne būtajame dažniniame laike ar koks linksnis vartojamas su kažkokiu prielinksniu? Gal to gyvenime niekada nepanaudosime – bent jau tokios mintys aplanko, žvelgiant į gramatikos lenteles.

3. Ją pateikia be gyvenimiškų pavyzdžių
Kaip dažniausiai įsisavinama gramatikos taisyklė: pradžioje ilgas sakinys, kokia forma kur vartojama, ir tada pavyzdys – t.y. koks vienas sakinys su primityviausia mintimi. “Petriukas mokosi vakarais. Marytė anksti keliasi ryte.” Didelė dalis tų pavyzdžių kaip diena nuo nakties skiriasi nuo frazių, kurias vartojame kasdieniame gyvenime.

Kaip mokytis gramatikos efektyviau

Ar kada susimąstėte, kaip suformuotos knygos iš serijos “išmokite kalbą X per Y dienų”? Tos plonos knygelės skirtos daugiausiai pagrindams arba kad susikalbėtumėte kelionėje. Ar ten daug gramatikos? Beveik nėra, būna tik “tarp kitko”. Kodėl? Nes ji nėra tikslas.

Svarbiausia yra žodynas ir realios frazės. Išmokti žodžių, tada pavartoji juos kartu, tada susideda sakiniai, ir tada viskas pamažu įgauna prasmę ir kontekstą. Ir pradžioje daryti gramatines klaidas yra visiškai normalu – jus vis tiek supras! (gal net padės pasitaisyti)

Bet įdomiausia net ne tai. Svarbiausias žodyno mokymosi efektas yra toks, kad nejučia pradėsite pastebėti taisykles – kokios galūnės yra skirtingų žodžių dalių, kokie laikai vartojami kuriuo atveju ir t.t. Kitaip tariant, jus nejučia mokysitės gramatikos!

Mano asmeninis pavyzdys – nuo mažens pradėjau klausytis užsienietiškos muzikos. Vaikystėje visiškai nesuprasdavau teksto, bet mokėdavau juos mintinai, tiesiog atsimindavau garsus ir sąskambius. O vėliau, kai mus mokino gramatikos mokykloje, tie tekstai įgavo prasmę ir pasąmonėje viskas atsistojo į savo vietas – buvo nuostabus jausmas!

Nesakau, kad gramatikos nereikia visai, mano mintis – kad jos nereikia tiek daug, kiek mums yra nuolat kalama mokymo įstaigose. Na, nebent taikotės į profesionalius vertėjus ar į tokią poziciją, kur yra privalu kalbėti visiškai taisyklingai. Nors, tiesą pasakius, patys britai Londone gramatikos užduotis sprendžia prasčiau negu čia atvažiavę kai kurie lietuviai.

Mūsų pasiūlymas

Būtent žodyno mokymosi metodika paremtas mūsų 100balu.lt projekto principas. Kasdien gaudami trumpas pamokėles su įdomiomis frazėmis, žmonės po truputį jas “suvirškina”, tuo pačiu pastebi ir bendras taisykles.

Taip pat praėjusią savaitę įvedėme naują rubriką “Dienos nuotrauka”, kur iš realių gatvės vaizdų užrašų mokysimės, kaip žinomi žodžiai dėliojami į frazes ir kokius atspalvius gali turėti. Taip dar priartiname jus prie “realios” anglų kalbos, o ne “vadovėlinės”.

Taigi, siūlau jums prisijungti prie mūsų besimokančių narių rato. Tai kainuoja tik 10 Lt per mėnesį – už tai kas mėnesį gausite apie 100 trumpų pamokėlių, tokios kainos nerasite niekur kitur. O jeigu jau esate narys ir tobulinate kalbą iš mūsų pamokėlių – tiesiog parekomenduokite mus draugams.

Tikime, kad galime padėti tautiečiams efektyviau išmokti “realios” anglų kalbos. Ar jums pakeliui?Norite gauti po 5 anglų kalbos pamokėles kasdien el.paštu?

Užsiregistruokite!

Pridėkite komentarą

Jūsų el.pašto adresas nebus skelbiamas.

*