Trumpa pamokėlė

Look the other way
Kartais žmonės tyčia ignoruoja netinkamą aplinkinių elgesį, kad nereikėtų imtis priemonių problemai spręsti. Kai taip nutinka, anglai naudoja posakį to look the other way, o lietuviai sako apsimesti, kad nematai.
Pavyzdys:
-John could have said something to the man hitting his child, but he decided to look the other way.
-Džonas galėjo ką nors pasakyti vyrui mušusiam savo vaiką, bet jis nusprendė apsimesti, kad to nemato.

Daugiau trumpų pamokėlių

Testo klausimas

We wanted to know what _______ the day before.
had happened
did happen
happened
has happened

100balu.lt gimtadienis: vieneri metai “eteryje”!

2013-11-25

Norite tikėti, norite ne, bet 100balu.lt projekto kelionė prasidėjo lygiai prieš metus – 2012 metų lapkričio viduryje. Pats laikas pasidžiaugti, tuo pačiu papasakoti jums, kokie buvo tie metai – kas įvyko, kaip vystėsi ir kokie planai ateičiai.

Kas pasiekta – šiek tiek skaičių

Dabartinę padėtį geriausiai nusakys statistika. Per metus:

 • 80 000 lankytojų / 680 000 peržiūrėtų puslapių
 • 1 000 paskelbtų pamokų ir testų
 • 69 000 išsiųstų el.laiškų su dienos pamokėlėmis
 • 125 000 atsakymų į testų klausimus
 • 223 VIP nariai
 • 441 gerbėjas Facebook tinkle

Žvelgiant į šiuos skaičius, kažkaip ateina jausmas, kad tai, ką mes darome, tikrai daug kam naudinga ir įdomu – motyvuoja stengtis ir pratęsti darbus bei tobulėti toliau.

Atskirai noriu pabrėžti, kad tai nėra tiesiog gražūs skaičiai – vertiname kiekvieną vartotoją atskirai: su daugeliu VIP narių esu susirašinėjęs asmeniškai el.paštu ir klausęs, kaip galime padėti patobulinti anglų. Stengsiuos ir toliau išlaikyti “artimą distanciją”.

Įdomumo dėlei, pacituosiu keletą labai malonių sakinių iš vartotojų laiškų:

 • “Labai gerai, kad pamokos yra trumpos, galima jas peržiūrėti net vairuojant per trafiką.”
 • “…būna įdomu vaikų paklausti, ar jie žinojo, kad taip reikia sakyti. Aišku, jiems juokinga, kad aš to nežinau.”
 • “Labai patinka Jūsų sukurtas dienos klausimas į kurį nuolat atsakinėju, tai tapo tarsi kasdieninė rutina”
 • “…labai smagu, kai pataigau teisingai atsakyti, ir pamatau ekrane ‘TEISINGAS ATSAKYMAS !’”
 • “Skaitau kasdienines pamokėles, man patinka, nes visuomet aktualios ir įdomios trumpos temos”

Negi nesmagu gauti tokių atsiliepimų? :)

Vingiuotas kelias į sėkmę

Per vienerius metus galima ne tik daug ką nuveikti, bet ir kelis kartus pakeisti kryptį. Mažai kas žino, bet pats adresas 100balu.lt buvo nupirktas visai kitokiems tikslams – buvo planuota kurti online-viktorina. Bet pabandžius susiaurinti tik iki anglų kalbos klausimų, o vėliau ir pamokų, sustoti nebesinorėjo – buvo atrasta teisinga kryptis.

Ir pats puslapis buvo kupinas eksperimentų su funkcijomis – kai kurios pasiteisino (Trumpos pamokėlės, Dienos klausimas, Penktadienio dainos, Žaidimai), kitos buvo mažiau sėkmingos (Video pamokos, Skaitymo testai, nebeegzistuojantis diskusijų forumas). Pažadame ir toliau eksperimentuoti, bandydami surasti tinkamiausią mūsų vartotojams būdą mokytis anglų. Ir tuo pačiu kad nebūtų nuobodu bei monotoniška, visada juk įdomu išbandyti kažką naujo.

Atskirai reikia paminėti trumpas pamokėles el.paštu – ši funkcija atsirado tik prieš pusmetį, bet būtent ji “pramušė ledus” ir paskatino daug naujų vartotojų registruotis. Ir svarbiausia net ne tai, o atsiliepimai – gavome daug laiškų su padėka ir įvertinimais, kad būtent toks pamokų pateikimo formatas yra labai patogus: kasdien yra bent kažkiek lavinamos žinios, laiko skirti reikia nedaug, patogu skaityti ir su mobiliu telefonu. Smagu, tęsime kasdienę “misiją” ir toliau.

Buvo ir kritikos

Neslėpsiu – ne viskas buvo rožėmis klota ir gražu kaip pasakoje. Iš kai kurių lankytojų gaudavome ir neigiamų atsiliepimų ar atviros kritikos: kai kuriems pritrukdavo išsamesnių pamokų paaiškinimų (nepretenduojame į išsamią gramatikos enciklopediją), kitiems būdavo per sudėtingas lygis (mūsų projektas orientuotas į jau bent kažkiek pažengusius), dar kiti buvo supykę kad reikia mokėti už pamokas (lietuviai juk taip pripratę, kad internete viskas turi būti nemokamai – piratinės programos, muzika ir filmai iš torrent’ų ir panašiai).

Kritika yra gerai, kai ji konstruktyvi. Tad sakiau jau ne kartą laiškuose, pakartosiu ir dabar: jei jums trūksta kažkokios skilties ar netenkina pamokų kokybė, nesivaržykite parašyti – stengiamės tobulėti.

Kas toliau? Anonsas: išduodame artimiausius planus!

Ant laurų nemiegame ir žengiame pirmy, vieneri metai – tik tarpinė stotelė trumpam pristoti ir pagalvoti apie tai, kas įvyko. Taigi, kas toliau:

 • Bus daug dėmesio skiriama mūsų naujam testų/žaidimo projektui AngluTestai.lt;
 • Eksperimentai su turiniu – jau kiek pasikeitė kasdienių laiškų formatas, pasikeitimų bus ir daugiau
 • Galimybė vertinti pamokas – galėsite vienu paspaudimu pasakyti, ar pamoka patiko, ar ne
 • Socialiniai tinklai – stengsimės auginti auditoriją Facebook tinkle ir pasiūlyti patogias pamokėles ten
 • Sausio-vasario mėnesį – dar vienas naujas projektas: kol kas galiu išduoti tik tiek, kad jis bus skirtas anglų kalbos “profesionalams”, apie viską informuosime laiškuose

Norite pasveikinti su gimtadieniu? Papasakokite draugams!

Neslėpsiu – priimame gimtadienio dovanas. Tik ne pinigus ir ne saldainius, o rekomendacijas draugams. Jei gerbiate tai, ką mes darome dėl jūsų kasdien – nepatingėkite pasidalinti nuoroda į mūsų svetainę savo socialiniame tinkle, išsiųsti vieną-kitą el.laišką kolegoms darbe arba tiesiog papasakoti draugams apie tai, kad egzistuoja toks projektas kaip 100balu.lt, kurio tikslas – padėti žmonėms efektyviai išmokti realios anglų kalbos, o ne tos, kurią “kalame” mokyklos suole.

Dar kartą ačiū visiems už tuos metus. Tai – tik pradžia :)Norite gauti po 5 anglų kalbos pamokėles kasdien el.paštu?

Užsiregistruokite!

Pridėkite komentarą

Jūsų el.pašto adresas nebus skelbiamas.

*